Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Remiza strażacka wczoraj i dziś

Remiza strażacka wczoraj i dziś

 

Remiza strażacka wczoraj i dziś - rola szaf strażackich

Remiza strażacka, jak powszechnie wiadomo, jest to budynek służący do przechowywania sprzętu przeciwpożarowego, takiego jak samochody pożarnicze, pompy, węże pożarnicze, gaśnice i inny sprzęt pożarniczy. Ponadto w remizie mogą znajdować się pomieszczenia mieszkalne, biurowe, gospodarcze np. świetlica, warsztat, pralnia...

W remizach ochotniczej straży pożarnej w Polsce zwykle znajduje się też syrena do zwoływania strażaków w razie alarmu, a obok remizy stoi wieża do suszenia węży strażackich.
Dawniej rolę szatni/przebieralni dla strażaków pełniło pomieszczenie socjalne z drewnianymi szafami pozbawionymi drzwi oraz z półkami zamontowanymi na ścianie. Odzież wierzchnia przeznaczona do pracy wisiała na hakach/wieszakach wbitych w ścianę, a drobny sprzęt pomocniczy był magazynowany w drewnianych skrzyniach i kufrach.

Nowoczesne remizy w niczym nie przypominają tych dawnych. Inne budynki, inne wyposażenie, w zasadzie wszystko się zmieniło i tylko odwieczny cel pozostał ten sam: walka z czerwonym kurem i ochrona przed zagrożeniami...

Oprócz strażackiego wyposażenia, niezbędnego do wykonywania czynności ratowniczych, w remizie powinien być zachowany wzorowy ład i porządek, a bez odpowiednich mebli doprawdy trudno o to zadbać.
W sytuacji zagrożenia, chwila nieuwagi czy zwłoki wywołana złą organizacją, może mieć fatalne skutki, dlatego tak ważne jest pełne przystosowanie wyposażenia remizy do pracy ratowniczej i odpowiednie meble są tutaj sprawą priorytetową.

Locobox jest bezpośrednim wytwórcą specjalistycznych, wytrzymałych i wszechstronnie funkcjonalnych szaf strażackich.

Wielka różnorodność daje możliwość wybrania/dopasowania szafek do najbardziej indywidualnego zapotrzebowania.

Strażackie szafy kolumnowe (1-, 2- lub 3-kolumnowe) o wysokości 180 cm składają się z górnej części zamykanej na klucz (także klucz uniwersalny Master), skrytki oraz części głównej na odzież. Szafki można ze sobą skręcać i/lub mocować do ściany.

Wielkie ułatwienie stanowi fakt, że szafki strażackie są dostarczane w całości, bez konieczności montażu.

Wszystkie metalowe szafki strażackie są malowane farbami proszkowymi mającymi atest higieniczny wydany przez PZH.

Solidna, estetycznie wykonana i wytrzymała szafa strażacka Loxobox stanowi dziś języczek u wagi, wspomagając wyposażenie niezbędne dla bohaterskich ludzi, którzy ratują życie i ochraniają ludzkie dobra.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier (mała paczka)) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl