Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Szatnia i ławki w obiektach sportowych

Sza

Szafki do szatni

Wszelkie obiekty sportowe typu: hala sportowa, siłownia, sala gimnastyczna, basen i inne, mają podobne wymagania, gdy chodzi o pomieszczenia socjalne i zaplecze – miejsca te, choć nie stanowią same w sobie celu, to jednak są nieodzowne i bez ich wsparcia obiekt nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Mowa oczywiście o szatni: miejscu, w którym można zmienić ubranie, zabezpieczyć swoje wartościowe przedmioty osobiste, przygotować się do zajęć sportowych lub po prostu odpocząć. Podstawowym sprzętem w pomieszczeniach szatni są szafy (lub szafki) oraz ławki. Szafki szatniowe często spełniają podwójną rolę: służą zabezpieczeniu odzieży oraz wartościowych przedmiotów osobistych na czas zajęć. Idealnie w tej roli spisują się zarówno kolumnowe szafy ubraniowe, jak i klasyczne szafki szkolne. Decyzję w kwestii tego wyboru podejmuje dyrekcja danego obiektu.
   

Szafki szatniowe

Szafy w szatni sportowej powinny cechować się kilkoma przymiotami. Po pierwsze powinny sportowcom oferować wygodę podczas przebierania, a ich wyposażenie powinno ułatwiać ulokowanie wewnątrz wszystkich potrzebnych rzeczy, takich jak: odzież wyjściowa, buty, rzeczy osobiste, dokumenty, telefon etc. Dlatego najlepiej w tej sytuacji spisują się solidne i wytrzymałe szafy/szafki wykonane z metalu. Jak wiadomo jest to surowiec odporny na zarysowania, wgniecenia, trwały, a dodatkowo pomalowany odpowiednimi farbami, jest łatwy do utrzymania w czystości, co w dzisiejszych czasach jest sprawą priorytetową.
Klasyczna szafka szatniowa składa się z górnej części (z przeznaczeniem na drobiazgi osobiste), poniżej której w części głównej znajduje się drążek z haczykami, na których można zawiesić odzież. Niektóre szafki w dolnej partii mają dodatkową półkę, która sprawdza się jako schowek na buty. Ważną sprawą jest odpowiednia wentylacja, a jej rolę spełniają miejscowe perforacje drzwiczek. Dla wygody, oraz oczywiście bezpieczeństwa, taka szafa jest zamykana za pomocą praktycznego, niezawodnego zamka.
Tego typu szafki przeznaczone dla kilku użytkowników (np. dla 6, 8, 10 sportowców) można za sobą skręcić/połączyć, co stworzy dodatkową powierzchnię na frontach szaf służącą np. do zamieszczenia awangardowego nadruku UV o dowolnym motywie. Ponadto szafki szatniowe mogą być ustawione bezpośrednio pod ścianami (co daje wygodną, wolną przestrzeń na środku) lub też w centrum szatni, gdzie otoczone ławeczkami pełnią rolę „przebieralnej wyspy”.
           

Ławki do szatni

Drugą częścią niezastąpionego wyposażenia szatni sportowej stanowią ławki – klasyczne ławeczki, składające się z drewnianego siedziska i metalowego stelażu: proste, łatwe w przenoszeniu, dostosowane do codziennego użytku sportowców. Na ławkach można wygodnie usiąść, postawić torbę z wyposażeniem, sprzętem sportowym, można rozluźnić się i odprężyć po treningu oraz przede wszystkim zmienić odzież. Ławki przydadzą się także podczas narady z trenerem np. w przerwie meczu.
Podobnie jak szafki – także i ławki muszą cechować się wygodą, wytrzymałością oraz łatwością utrzymania w higienie i czystości. Najbardziej popularne są ławki wolnostojące, ale ostatnio powodzeniem cieszą się także „ławki pod szafkę”, które dzięki specjalnemu mechanizmowi są sprytnie chowanie pod szafkę.
Sprzęt przeznaczony dla infrastruktury socjalnej obiektu sportowego, powinien być przede wszystkim nieskomplikowany, łatwy w użytkowaniu oraz dobrze, jeśli w pełni wkomponowuje się w dane pomieszczenie, tworząc przestrzeń przyjazną  i wygodną dla każdego potencjalnego użytkownika.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier (mała paczka)) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl